Oficiali din New Mexico, Colorado şi Virginia urează bun venit companiei de arte Shen Yun în statul lor

(Minghui.org) Înainte de spectacolele Shen Yun din New Mexico, Colorado și Virginia, în perioada 1-6 noiembrie 2021, oficialii locali au transmis proclamații și comentarii oficiale, întâmpinând compania de arte în statul lor.

Oficialii aleși din New Mexico recunosc contribuțiile Shen Yun

Guvernatoarea Michelle Lujan Grasham din New Mexico a emis un mesaj oficial, în care a urat bun venit companiei de dans și muzică, înainte de spectacolele Shen Yun din Albuquerque, New Mexico, pe 1-2 noiembrie 2021.

Guvernatoarea Grasham a scris: "Sunt încântată să urez bun venit Companiei Shen Yun Performing Arts în Tărâmul Fermecat".

"Este o onoare să găzduim o astfel de producție magnifică celebrând talentul incredibil și bogata cultură chineză. Prezența și misiunea dumneavoastră consolidează comunitatea noastră multiculturală."

Certificat de recunoaștere din partea reprezentantei statului, Tara L. Lujan.

În certificatul său de recunoaștere, reprezentanta Lujan a scris: "În calitate de reprezentant al statului în Districtul 48, recunosc și le mulțumesc artiștilor Shen Yun pentru că au demonstrat un talent și un angajament remarcabil față de artele spectacolului. Cu recunoștință și prietenie, New Mexico salută oportunitatea de a învăța despre cei 5.000 de ani de cultură bogată și istorie chineză invocată prin intermediul limbajului universal al muzicii și dansului."

Primarii mai multor orașe din Colorado salută Shen Yun

Înainte de spectacolele Shen Yun din Denver, Colorado, Michael B. Hancock, primarul orașului Denver, a emis o proclamație prin care a declarat perioada 4-7 noiembrie 2021 drept "Zilele Shen Yun Performing Arts".


Shen Yun a primit, de asemenea, urări de bun venit de la (de sus în jos, de la stânga la dreapta): Adam Paul, primarul orașului Lakewood; Lawrence Atencio, președintele consiliului municipal al orașului Pueblo; Chuck McDaniel, primarul orașului Grand Junction; Janifer Kulmann, primarul orașului Thornton; și Marc Williams, primarul orașului Arvada.Primarul din Norfolk, Virginia, salută revenirea Shen Yun pentru cel de-al zecelea sezon al său

Înainte de spectacolele Shen Yun din Norfolk, Virginia, din 5-6 noiembrie 2021, Dr. Kenneth Cooper Alexander, primarul orașului Norfolk, a adresat o scrisoare de bun venit companiei de arte.

Primarul Dr. Kenneth Cooper Alexander a scris în scrisoarea sa: "În numele orașului Norfolk, sunt încântat să urez bun venit Shen Yun în Norfolk pentru cel de-al 10-lea sezon la Chrysler Hall".

"Shen Yun Performing Arts este o companie de dans și muzică de talie mondială, înființată în 2006 de un grup de artiști chinezi, care prezintă cei mai buni dansatori cu pregătire clasică din lume, o orchestră unică ce îmbină sunetele Orientului și Occidentului și decoruri animate fascinante. Acest spectacol muzical și de dans țese o tapiserie de legende antice, povești eroice moderne și tărâmuri divine ce au înălțat și inspirat spectatorii cu frumusețea lor uimitoare și energia lor extraordinară."

"Shen Yun este o călătorie magică prin cei 5.000 de ani de civilizație chineză, reflectând asupra virtuților universale ale adevărului, compasiunii, toleranței și speranței prin dans clasic chinezesc, muzică, povești și legende. Scopul său este de a reînvia lumea culturii tradiționale chineze și de a o împărtăși cu milioane de oameni diferiți din întreaga lume. Acest spectacol fenomenal este o ocazie minunată pentru comunitatea noastră de a experimenta și de a învăța despre o cultură care a fost odată aproape pierdută."

"Bine ați venit la spectacol! Lăsați Shen Yun să vă ducă într-o călătorie în regate magnifice, dansuri ce incită la cugetare, palate imperiale, mituri și legende."

Chinese version available

CATEGORY: Shen Yun Performing Arts

RELATED ARTICLES

Puteţi tipări la imprimantă şi puteţi transmite toate articolele publicate pe Clearharmony, dar vă rugăm să menţionaţi sursa.