Spectatorii australieni, polonezi, spanioli şi americani se bucură de Shen Yun: "Calitate de top"

Facebook Logo LinkedIn Logo Twitter Logo Email Logo Pinterest Logo

null


Shen Yun Performing Arts a prezentat 46 de spectacole în unsprezece orașe din Australia, Polonia, Spania și Statele Unite în săptămâna în care cade data de 11 martie 2024.


Compania Shen Yun New York la Teatrul Capitol din Sydney, Australia, pe 15 martie. Compania a prezentat unsprezece spectacole în Sydney între 8 și 17 martie, toate cu sălile pline. (The Epoch Times)


Compania Shen Yun International la Teatrul Miller din Philadelphia, Pennsylvania, pe 15 martie. Compania a prezentat zece spectacole în Philadelphia între 9 și 17 martie, toate cu sălile pline. (The Epoch Times)


Compania Shen Yun Global la Teatrul Rosemont din Rosemont, Illinois, pe 15 martie. Compania a prezentat cinci spectacole în Rosemont între 14 și 17 martie, toate cu sălile pline. (The Epoch Times)


Compania Shen Yun Touring în fața unei săli pline la Keller Auditorium din Portland, Oregon, în după-amiaza zilei de 16 martie. Compania a prezentat cinci spectacole în Portland între 14 și 17 martie. (The Epoch Times)


Spectatorii de teatru din Sydney: "Speranța se transmite"

Philip Benwell MBE, președintele național al Ligii Monarhiste Australiene, și Simon Abney-Hastings, al 15-lea conte de Loudoun, la spectacolul Shen Yun de la Sydney din 14 martie (NTD Television)


Philip Benwell MBE, președintele național al Ligii Monarhiste Australiene, și Simon Abney-Hastings, al 15-lea conte de Loudoun, au asistat la spectacolul Shen Yun din Sydney pe 14 martie.

"Mi s-a părut uimitor. Cu totul remarcabil. Coregrafia a fost extraordinară. Felul în care animația a interacționat cu partea practică a fost cu adevărat uimitor", a declarat domnul Benwell.

"Cred că speranța se transmite. Și pentru mine se transmite destul de bine... Știți, privind spre viitor, cu toții avem speranța insuflată în noi, trebuie doar ca ea să strălucească", a spus dl Abney-Hastings.


Reprezentantul statului Delaware: "Aș recomanda acest spectacol în proporție de 110 la sută"

Reprezentantul statului Delaware, Lyndon D. Yearick, la spectacolul Shen Yun din Philadelphia, pe 17 martie (The Epoch Times)


Reprezentantul statului Delaware, Lyndon D. Yearick, a asistat la spectacolul Shen Yun din Philadelphia pe 17 martie. De asemenea, el a înmânat un certificat de recunoaștere companiei.

"Spectacolul este uimitor: divin, maiestuos, frumos, puternic, captivant", a spus dl Yearick.

"Sunt prezente persistența, munca grea, istoria. Este pur și simplu un spectacol uimitor care poate portretiza 5.000 de ani care reprezintă o cultură și o țară dinamică."

"Măiestria artistică este magnifică. Vizualul, dansul, muzica, le pune pe toate laolaltă."

"Adevărurile universale, bunătatea, umilința, civilizația, munca grea, adevărul, credința, a face ceea ce trebuie, grija pentru aproapele tău, grija pentru dușmanul tău, ruga, a munci din greu, perseverența, adevărul universal al bunătății și toate cele de mai sus sunt trăsături care vorbesc despre onestitatea și angajamentul față de țara noastră, de cultura noastră, de limba noastră, și că indiferent ce se întâmplă, cu toții am putea să îmbrățișăm aceste lucruri și să le practicăm din ce în ce mai mult."

"Trăim într-o lume mică. Aceasta este o lume foarte mică. Iar aceste adevăruri universale de credință, bunătate, onestitate, empatie, compasiune pe care spectacolul le aduce în față sunt valori pe care am putea să le practicăm în fiecare zi și astfel lumea ar fi un loc mai bun."

"L-aș recomanda 110 la sută. A fost grozav să aflu că există un spectacol diferit în fiecare an, astfel încât să nu fie doar un singur spectacol, ci să le vezi pe toate. Este un nou spectacol și o nouă lecție de istorie în fiecare an, în conformitate cu principiile adevărului și bunătății. Faceți ceea ce este corect. Aveți grijă de familia voastră. Aștept cu nerăbdare să fiu aici și anul viitor", a spus el.


Primarul din Costa Mesa, California: "Este un adevărat dar pe care l-ați oferit comunității noastre"

Primarul din Costa Mesa, John Stephens, la spectacolul Shen Yun din Costa Mesa, California, pe 16 martie (captură de ecran de la NTD Television)


John Stephens, primarul din Costa Mesa a asistat la matineul Shen Yun din Costa Mesa pe 16 martie. De asemenea, el a înmânat companiei un certificat de recunoaștere pentru a saluta și onora artiștii pentru eforturile lor.

"Mi-a plăcut spectacolul, a fost frumos. Este minunat să avem această mare cultură în Costa Mesa, deoarece suntem orașul artelor", a declarat dl Stephens.

"Mi-a plăcut cât de colorat a fost spectacolul. Dansul a fost frumos iar multimedia - cum aduce acțiunea live împreună cu animația - a fost într-adevăr ceva deosebit."

"Dansatorii au fost minunați și foarte expresivi. Fiecare dans avea o temă și fiecare dans ne transmitea un mesaj. Să poți vedea acest lucru exprimat prin dans, culori și costume frumoase a fost cu adevărat un lucru minunat", a spus el.

Referindu-se la aspectul spiritual al spectacolului, dl Stephens a spus că a fost foarte intrigat de credința străveche chineză potrivit căreia toată lumea provine din ceruri. "Cu siguranță pe acea scenă erau divinități ", a spus el.

"Din nefericire, acest spectacol nu poate fi prezentat în China." Cred că este groaznic acest lucru. Toată lumea ar trebui să poată vedea aceste frumoase opere de artă și dansuri. Este o rușine că oamenii din China nu îl pot vedea", a spus el.

"Mi-aș dori ca ei să îl poată vedea și să vadă ce impact are asupra comunității. Costa Mesa este foarte multiculturală. Stăteam acolo și mă gândeam la toate culturile diferite pe care le avem în acest oraș. Avem un adevărat creuzet aici."

"Faptul că acest spectacol a venit aici este cu adevărat special și se potrivește perfect cu orașul nostru multicultural. Aș vrea să le mulțumesc artiștilor pentru că și-au adus arta în Costa Mesa. Vă admir! Eu nu aș putea face niciodată ceea ce puteți face voi și este un adevărat dar pe care l-ați oferit comunității noastre", a spus dl Stephens.


Adjunctul provinciei spaniole îi urează bun venit companiei Shen Yun

Ángel Alda Pérez, deputat al Parlamentului din La Rioja, Spania, a adresat o scrisoare de bun venit companiei Shen Yun înainte de spectacolele companiei din Logroño, capitala La Rioja, pe 13 și 14 martie. (Cu permisiunea lui Ángel Alda Pérez)


Ángel Alda Pérez, deputat al Parlamentului din La Rioja, a adresat o scrisoare de bun venit companiei Shen Yun înainte de reprezentațiile companiei în capitala La Rioja, la 13 și 14 martie.

"Vreau să urez bun venit companiei Shen Yun în La Rioja pentru încă un an. Este o mândrie și un privilegiu să putem găzdui din nou în Logroño acest spectacol important la nivel național și internațional", a scris el.

"Lupta împotriva comunismului trebuie să fie dusă în toate domeniile, iar cel cultural este unul dintre cele mai importante", a adăugat el. "Vă mulțumim că ați reușit să vă transmiteți mesajul pretutindeni. Vă doresc cel mai mare succes", a scris el în finalul declarației sale.


Parlamentar spaniol: "M-a impresionat profund"

Alberto Asarta Cuevas, membru al Congresului Deputaților și general-maior în retragere, și soția sa Clara Pedraza la spectacolul Shen Yun din San Lorenzo de El Escorial, Spania, pe 17 martie (The Epoch Times)


Alberto Asarta Cuevas, membru al Congresului Deputaților și general-maior în retragere, și soția sa Clara Pedraza au asistat la spectacolul Shen Yun din San Lorenzo de El Escorial, Spania, pe 17 martie. "Fără îndoială, îmi place foarte mult Shen Yun. M-a emoționat. M-a emoționat profund", a declarat domnul Asarta.

"Această splendoare și glorie provin din mai multe aspecte, inclusiv din dans, coregrafie, costume, muzică și inspirații spirituale, deoarece Shen Yun ne-a purtat către tradiții și ne ajută să fim în contact cu esența culturală care a fost acumulată de-a lungul generațiilor de umanitate."

"Cred că mesajele transmise de Shen Yun sunt foarte importante. Orice mesaj care poate aduce lumii pace, stabilitate, raționalitate și seninătate este foarte important", a spus el.


Om de știință polonez: "Mi-a depășit așteptările"

Geografa și profesoara Daniela Szymańska la spectacolul Shen Yun din Toruń, Polonia, pe 12 martie (NTD Television)


Daniela Szymańska, geograf și profesor a asistat la spectacolul Shen Yun din Toruń, Polonia, pe 12 martie. "Spectacolul a fost foarte poetic. Nu credeam că fundalul poate avea astfel de efecte speciale. Cu adevărat o scenă foarte uimitoare. Acest lucru mi-a depășit așteptările. Sunt foarte emoționată, ca și cum aș fi în vârful unui munte. Nu m-am putut abține să nu plâng", a declarat doamna Szymańska.

"Energia spectacolului Shen Yun vine din sinceritate, bunătate și compasiune. Cred că acest lucru se află în inima fiecărei persoane", a spus ea.


Fost tenor principal: "Nu aș ezita să îl văd din nou"

Charles Hindsley, fost tenor principal la New York City Opera, la spectacolul Shen Yun din Philadelphia, pe 16 martie (NTD Television)


Charles Hindsley, fost tenor principal la New York City Opera a asistat la spectacolul Shen Yun din Philadelphia, pe 16 martie.

"A fost fenomenal. Nu aș ezita să îl văd din nou... este de o calitate superioară, este cel mai bun", a declarat domnul Hindsley.

"Muzica nu este atât de ușoară însă ei și-au asumat acest lucru. Este excelent!", a spus el.


Producător american: "Precis și fără cusur"

Douglas John Virsila, producător, la spectacolul Shen Yun din Rosemont, pe 15 martie (The Epoch Times)


Producătorul Douglas John Virsila a asistat la spectacolul Shen Yun din Rosemont pe 15 martie.

"Sincronizarea lor a fost precisă și fără cusur", a spus dl Virsila.

"Dansatorii și întreaga producție au fost atât de preciși și au avut atât de multă disciplină! Cu adevărat fascinant! Dansurile lor de grup au fost foarte atrăgătoare", a spus el.

Pentru mai multe informații despre orele de spectacol, locații și bilete, vă rugăm să vizitați www.shenyun.com.


Chinese version available

* * *

Facebook Logo LinkedIn Logo Twitter Logo Email Logo Pinterest Logo

Puteţi tipări la imprimantă şi puteţi transmite toate articolele publicate pe Clearharmony, dar vă rugăm să menţionaţi sursa.