Canada: Oficialii aleşi din Ontario onorează cea de-a 29-a aniversare a prezentării publice a Falun Dafa (2)

(Minghui.org) 13 mai 2021 reprezintă cea de-a 29-a aniversare a prezentării publice a Falun Dafa și a 22-a aniversare a Zilei Mondiale Falun Dafa. Oficialii aleși din Canada au trimis scrisori sau videoclipuri pentru a marca această ocazie și a onora Falun Dafa.

Următoarele sunt scrisori de la primarii și consilierii orașelor din provincia Ontario.

Cincisprezece oficiali aleși din provincia Ontario au trimis scrisori sau videoclipuri în semn de recunoaștere a Zilei Falun Dafa.

De la stânga la dreapta în primul rând: primarul Gordon Krantz din orașul Milton, primarul Maurizio Bevilacqua din orașul Vaughan, primarul Marianne Meed Ward din orașul Burlington, primarul Mike Bradley din orașul Sarnia și primarul Jeff Lehman din orașul Barrie.

De la stânga la dreapta în al doilea rând: primarul Gary McNamara din orașul Tecumseh, primarul Ed Holder al orașului London, primarul Bobbie Drew de Scugog și consilierul orașului Lisa Osanic din Kingston.

De la stânga la dreapta în al treilea rând: consilierul Judi Partridge din Hamilton, consilierul Maria Pearson din Hamilton, consilierul Sam Merulla din Hamilton, consilierul Natalie Harris din Barrie și consilierul Tom Adams din Oakville.

Orașul Milton proclamă Ziua Mondială Falun Dafa pe 13 mai, de opt ani consecutivi

Primarul Gordon Krantz a proclamat „13 mai 2021 ca Ziua Falun Dafa / Falun Gong în orașul Milton și încurajează sprijinirea acestei campanii”.

Proclamația declară: „Falun Dafa / Gong a primit recunoaștere la nivel mondial, inclusiv mii de premii și proclamații pentru promovarea armoniei în societate prin sistemul său tradițional chinez de auto-îmbunătățire, care îi îndrumă pe oameni spre bunăstare mentală, morală și fizică”.

Proclamația primarului Gordon Krantz din Milton

Falun Gong promovează armonia, toleranța și compasiunea

Primarul Maurizio Bevilacqua din Vaughan a trimis o scrisoare de felicitare Asociației Falun Dafa din Canada: „În timp ce recunoaștem în mod virtual sărbătoarea din acest an, ni se amintește că trebuie să continuăm să fim ancorați în credință, speranță și optimism. Rămânem concentrați pe recuperarea noastră și pe calea către viitor. Lucrând împreună și sprijinindu-ne reciproc, sunt încrezător că vom ieși mai puternici.”

„Vreau să profit de această ocazie pentru a recunoaște eforturile Asociației de a promova armonia, toleranța și compasiunea în Vaughan și nu numai. Contribuția lor ajută comunitățile să rămână conectate printr-un acces îmbunătățit la programe și servicii axate pe bunăstarea spirituală, mentală și fizică și pe o societate mai sănătoasă și mai pașnică.”

Scrisoarea primarului Maurizio Bevilacqua din Vaughan

Aprecieri pentru predarea gratuită online de către Asociația Falun Dafa

Primarul Marianne Meed Ward din Burlington a trimis o scrisoare de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Practicanții Falun Dafa i-au ajutat, fără îndoială, pe canadieni în aceste vremuri dificile, oferind instruire gratuită pentru învățarea meditației în comunități și cursuri online. Acest lucru este mai apreciat ca niciodată în aceste vremuri provocatoare, deoarece știm că legătura dintre minte și corp este esențială pentru un sistem imunitar sănătos și pentru combaterea bolilor și a stresului.”

„Angajamentul dumneavoastră față de principiile adevăr, compasiune și toleranță care promovează armonia și duc la iluminarea spirituală este o inspirație pentru oamenii din toate națiunile.”

Letter from Mayor Marianne Meed Ward of Burlington

Primarul Mike Bradley din Sarnia a trimis o scrisoare de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Sunteți apreciați pentru angajamentul pe care îl aveți față de credința voastră”.

Scrisoarea primarului Mike Bradley din Sarnia

Primarul Jeff Lehman din Barrie a trimis o scrisoare de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Fie ca angajamentul și devotamentul dumneavoastră față de Falun Dafa să vă permită să vă îmbogățiți cu un nivel ridicat de sănătate în plan mental, fizic și spiritual”.

Scrisoarea primarului Jeff Lehman din Barrie

Primarul Gary McNamara din Tecumseh a trimis o scrisoare de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Adevărul, compasiunea și toleranța sunt principiile fundamentale ale Falun Dafa. Pe măsură ce continuăm să parcurgem provocările pe care le-a prezentat pandemia COVID-19, ni se amintește importanța acestor valori și ar trebui să încercăm cu toții să le încorporăm în viețile noastre.”

Scrisoarea primarului Gary McNamara din Tecumseh

Primarul Ed Holder din London a declarat în scrisoarea sa de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Cu aprecieri și felicitări sincere, vă aplaud pentru angajamentul dumneavoastră de a prezerva cultura bogată a comunității Falun Dafa din Canada. Diversitatea este cea mai mare forță a noastră - inițiativele comunitare și sensibilizarea culturală au avut un impact extrem de pozitiv în și asupra comunității noastre. Această sărbătoare îmbogățește multiculturalismul orașului London și cuprinde angajamentul nostru față de libertate, respect și egalitate.”

„Aș vrea să vă mulțumesc pentru munca asiduă și eforturile dumneavoastră continue de a găsi modalități în timpul acestei pandemii pentru a ajuta la îmbunătățirea bunăstării spirituale, mentale și fizice a oamenilor prin exerciții meditative și învățături morale, promovând astfel armonia și sănătatea în societate. Suntem cu toții împreună și vom trece cu bine împreună.”

Scrisoarea primarului Ed Holder din London

Primarul Bernadette Clement din Cornwall a emis o proclamație pentru Ziua Falun Dafa pe 13 mai 2021.

În proclamație se specifică: „Pentru beneficiile fizice și spirituale ale Falun Dafa care sunt îmbrățișate de oameni din peste 100 de țări; și

Pentru marea compasiune și toleranța demonstrate de practicanții Falun Dafa care au atins inimile oamenilor buni din întreaga lume.”

Proclamația primarului Bernadette Clement din Cornwall

Primarul Bobbie Drew din Scugog a trimis o scrisoare de felicitare în numele Consiliului orașului Scugog pentru a felicita Asociația Falun Dafa din Canada: „Sunt încântat să ofer aceste felicitări Asociației Falun Dafa din Canada și să recunosc Ziua Falun Dafa în această zi de 13 mai 2021”.

Scrisoarea primarului Bobbie Drew din Scugog

Consilier municipal se înscrie pentru un curs online Falun Dafa

Consilierul municipal Lisa Osanic din Kingston a trimis o scrisoare de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Compasiunea și toleranța demonstrate de practicanții Falun Dafa au atins viața multor oameni de pe tot globul. Principiile adevăr, compasiune și toleranță sunt atât de importante în acest moment."

„Cu atât de mulți dintre noi care ne simțim nesiguri, izolați și singuri din cauza pandemiei COVID-19, vă mulțumim că ați oferit cursuri Falun Dafa online pentru a ne ajuta să ne menținem sănătatea mintală, morală și fizică.”

De asemenea, ea a menționat că s-a înscris la un curs Falun Dafa online, pe 1 mai.

Scrisoarea consilierului Lisa Osanic din Kingston

Consilier municipal mulțumește practicanților pentru angajamentul lor continuu față de o viață pașnică

Consilierul Judi Partridge din Hamilton a trimis o scrisoare de felicitare către Asociația Falun Dafa: „Sunt încântată să vă susțin onorabilele valori ale Adevărului, Compasiunii și Toleranței în promovarea pozitivității și a sănătății în Canada.”

„În timp ce sărbătorirea a 29 de ani de împărtășire cu lumea a practicilor voastre frumoase va arăta diferit anul acesta, aștept cu nerăbdare să văd beneficiile Falun Dafa asupra comunităților noastre în viitor. Vă mulțumim pentru angajamentul vostru continuu pentru o viață pașnică pentru toți.”

Scrisoarea consilierului municipal Judi Partridge din Hamilton

Consilierul municipal Maria Pearson din Hamilton a trimis o scrisoare de felicitare Asociației Falun Dafa din Canada. În scrisoare se menţiona: „Această practică internațională, care ajută zeci de milioane de oameni în întreaga lume, a arătat beneficii reale încă din cele mai vechi timpuri.”

„Trimit felicitările mele pentru a confirma angajamentul Canadei față de drepturile omului, libertatea de conștiință și valorile pe care le reprezintă, influenţând oamenii în mod pozitiv în întreaga lume. Susțin campania împotriva urii, torturii, închisorii în masă și controlului gândirii. Trimit cele mai sincere urări comunității și tuturor membrilor acestei practici tradiționale chineze.”

Scrisoarea din partea consilierului municipal Maria Pearson din Hamilton

Consilierul municipal Sam Merulla din Hamilton a trimis o scrisoare de felicitare Asociaţiei Falun Dafa din Canada. În scrisoare se menţiona: „Conexiunea dintre minte și corp este esențială pentru un sistem imunitar sănătos și pentru combaterea bolilor și a stresului. Angajamentul dumneavoastră de a ajuta oamenii să-și îmbunătățească starea mintală, morală și fizică este cu adevărat lăudabil, mai ales în aceste vremuri dificile.”

Scrisoarea consilierului municipal Sam Merulla din Hamilton

Consilierul municipal Natalie Harris din Barrie a trimis o scrisoare de felicitare în semn de recunoaștere a Zilei Falun Dafa pentru a contribui la afirmarea „angajamentului Canadei față de drepturile omului, libertatea conștiinței și faţă de valorile Adevăr, Compasiune și Toleranță și beneficiile acesteia pentru canadieni”.


Scrisoarea consilierului municipal Natalie Harris din Barrie

Consilierul municipal Tom Adams din Oakville a trimis, de asemenea, o scrisoare de felicitare pentru sărbătorirea anuală a Zilei Falun Dafa. În scrisoare se menţionează: „Încurajez eforturile continue de a promova pacea și armonia în lume și vă mulțumesc pentru contribuțiile dumneavoastră pozitive ȋn societate”.

Scrisoarea consilierului municipal Tom Adams din Oakville


Chinese version available

CATEGORY: Dafa Day Recognition

RELATED ARTICLES

▪ Ottawa, Canada: Practitioners Thank Master for Introducing Falun Dafa to the World

▪ Singapore: Witnessing the Goodness of Cultivating Truthfulness, Compassion and Forbearance

▪ Nevada: Governor Issues Certificate of Recognition to Honor World Falun Dafa Day

▪ Hong Kong: Government Dignitaries Wish Falun Dafa’s Founder Happy Birthday and Express Admiration for “Truthfulness-Compassion-Forbearance”

▪ Niagara Falls Joins Over 10 Canadian Cities to Celebrate World Falun Dafa Day with Flag Ceremony

▪ Vermont: Governor Proclaims May 13 “Falun Dafa Day” in the State

Puteţi tipări la imprimantă şi puteţi transmite toate articolele publicate pe Clearharmony, dar vă rugăm să menţionaţi sursa.