Secretar de Partid a demisionat din PCC după ce a văzut „Piatra cu Ideograme ascunse”

(Minghui.org) La un atractiv sit pitoresc din Canionul Zhangbu, județul Pingtang, provincia Guizhou, a fost descoperită o piatră voluminoasă veche de 270 de milioane de ani gravată cu șase ideograme chinezești care avertizează: „Partidul Comunist Chinez se prăbuşeşte”.

Mulți experți în geologie au cercetat piatra după descoperirea sa în iunie 2002 și au ajuns la concluzia că ideogramele erau formate în mod natural. Nu au găsit urme artificiale, numind aceasta o minune a lumii. „Piatra cu ideograme ascunse” a devenit un obiectiv de maxim interes în zona pitorească a văii râului Zhangbu, care atrage un număr mare de turiști în fiecare an.


Bilet de intrare în Geoparcul național al orașului Zhangbu din județul Pingtang, provincia Guizhou, cu o imagine a pietrei


Mulți oameni au decis să renunțe la Partidul Comunist Chinez (PCC) și la organizațiile sale de tineret după ce au vizitat personal parcul.

Un secretar de partid din orașul nostru, Hua, nu numai că s-a dus să vadă piatra personal, dar a organizat și un grup de alți membri ai personalului edil pentru a vizita situl. După ce secretarul de partid a vizitat situl, și-a declarat retragerea din PCC. Mai jos este povestea:

La sfârșitul anului 2000, Hua m-a păcălit să merg în biroul său și m-a arestat. El a spus că am postat informații despre Falun Dafa peste tot și pentru acest motiv trebuie să mă aresteze. Răspunsul meu a fost următorul: „Am postat informații pentru a permite oamenilor să afle adevărul și să le clarific despre propaganda calomnioasă a lui Jiang Zemin împotriva Falun Dafa. Fac un lucru drept. Sunt o persoană bună, care trăiește după principiile Falun Dafa, Adevăr-Compasiune-Toleranță. Nu vă face bine să persecutați o persoană bună.”

Douăzeci de zile mai târziu, Hua a fost reținut pentru luare de mită, în același centru de detenție în care eu eram arestat. Deținuții l-au bătut rău. După ce a fost mutat în mai multe celule diferite, în final a ajuns în celula în care eram întemnițat.

Atunci când fusesem dus la centrul de detenție, paznicii au ordonat să fiu torturat de doi deținuți puternici, după care am strigat: „Falun Dafa este bună! Falun Dafa este o Lege dreaptă!” M-au ridicat în sus și m-au lovit tare cu capul de perete, încontinuu, până când cei doi deținuți și-au epuizat forțele. Deși toată lumea crezuse că nu voi rezista, am scăpat nevătămat. Toți deținuții au fost uimiți și, ca urmare, am primit respectul lor și chiar am fost ales „șef” al celulei. I-am învățat să facă exercițiile Falun Dafa și să studieze învățăturile Dafa zi de zi.

După ce Hua a fost transferat în celula mea, l-am tratat bine. Acțiunile mele au schimbat complet părerea lui despre Falun Dafa. Întrucât acuzarea sa de mituire implica o sumă monetară mică, el a fost eliberat fără proces, dar a fost retrogradat de un comitet rezidențial.

Câteva luni mai târziu, am fost programat pentru un proces judiciar. Am respins acuzațiile una câte una în cadrul ședinței și mi-am apărat nevinovăția într-un mod demn. La sfârșitul ședinței de judecată, judecătorul m-a condamnat la trei ani, cu patru ani de libertate condiționată. Am fost eliberat chiar atunci. A fost o surpriză pentru mulți oameni care se îngrijoraseră că voi primi o sentință grea.

După ce am fost eliberat, instanța mi-a ordonat să mă prezint lunar la Hua pentru raport. Am folosit ocazia pentru a-i povesti mai multe despre persecuția derulată împotriva Falun Dafa. După ce i-am relatat despre „Piatra cu ideograme ascunse”, a fost șocat și a crezut că glumesc. I-am spus să verifice el însuși dacă nu crede.

El a întrebat: „Dacă nu este adevărat, atunci ce?”

I-am răspuns: „Îți voi plăti cheltuielile de călătorie. Însă, dacă este adevărat, atunci ce?”

„Ei bine, îți voi plăti o cină”, a răspuns el. „Voi organiza un grup de oameni pentru a merge și ei”, a mai adăugat acesta.”

L-am asigurat că nu trebuie să își facă griji în legătură cu cina mea și că ar putea să se gândească serios dacă mai vrea să fie secretar de partid.

Hua a organizat un grup numeros de angajați ai guvernului local să vadă piatra. M-a sunat după ce s-a întors, invitându-mă cu soția mea la cină. Mi-a spus că mă consideră prieten și mi-a mulțumit că i-am spus adevărul despre Dafa de-a lungul anilor. Fusese surprins la vederea pietrei. „Se pare că cerul va elimina PCC”, a cugetat el.

„De când te-ai dus acolo și ai văzut personal piatra, ai înțeles că este voința cerului. Timpul de a da socoteală se apropie și nu vrei să fii considerat responsabil (ca membru al Partidului), nu?", am subliniat eu.

Înțelegând consecințele, secretarul de partid a răspuns: "Desigur că nu. Voi face cum spui. Ajută-mă să mă retrag din partid. Nu cred că vreau să mai fiu secretar de partid. În această poziție, aș fi obligat să persecut Falun Dafa. Nu vreau să fiu lovit de răsplată [karmică]."

Îi puteam înțelege frica. Mulți dintre cei care persecutaseră Falun Dafa în orașul nostru se confruntaseră deja cu sfârșituri teribile: Șeful orașului a dezvoltat vasculită, ceea ce a necesitat amputarea ambelor sale picioare, acesta murind, în final, pe masa de operație în timpul celei de-a doua intervenții chirurgicale. Un alt secretar de partid local care strigase că nu se teme de răsplata karmică și percheziționase casele practicanților Falun Dafa luându-le cărțile Dafa, cu toții am constatat, două luni mai târziu, că acesta a murit de o boală de neînchipuit.

În ciuda recompenselor profitabile oferite de PCC pentru participarea la persecuție, Hua a renunțat la funcția de secretar de partid și a devenit membru al personalului obișnuit până la pensionare.


Vă invităm să aflați mai multe detalii despre misterioasa piatră cu ideograme ascunse, relatate de Epoch Times:

Inscriptie descoperită într-o piatră veche de 270 milioane de ani: “Partidul Comunist Chinez se prăbuşeşte”


Chinese version available

CATEGORY: People in China Awaken to the Truth

RELATED ARTICLES

▪ A Taxi Driver’s Choice

▪ My Husband Hasn’t Always Been So Supportive of Dafa

▪ Wise Choices: People in China Stand Up for Falun Dafa Practitioners

▪ Falun Dafa Is Here to Save People

▪ The Buddha Light Illuminates My Family

▪ People in China Are Increasingly Aware of the CCP's True Nature

Party Secretary Quits the CCP after Viewing the “Hidden Character Stone”

Puteţi tipări la imprimantă şi puteţi transmite toate articolele publicate pe Clearharmony, dar vă rugăm să menţionaţi sursa.