Liderii canadieni trimit felicitări la deschiderea noului sezon Shen Yun

(Minghui.org) Shen Yun Performing Arts va realiza 32 de spectacole în opt orașe canadiene în turneul său mondial din 2018. Înainte de debutul său la Ottawa, pe data de 28 decembrie, compania de dans chinez clasic de renume mondial a primit scrisori de felicitare din partea guvernatorului general, a primului ministru, a liderului opoziției și a liderului Partidului Verde, care au urat pe acestă cale un nou succes spectacolelor Shen Yun.

Guvernatorul General: "Pentru spectatori, este pură magie"

Guvernatorul general Julie Payette și scrisoarea sa


Julie Payette, guvernatorul general al Canadei, a declarat în scrisoarea ei: "Shen Yun face senzaţie în inimile și în imaginația publicului la nivel mondial de peste un deceniu. Producțiile sale generoase se inspiră din vechile fabule și tradiții pentru a crea o prezentare unică pe scenă. Fiecare poveste este un amestec unic de aranjament muzical, coregrafie, semnificaţie și talent. Pentru dansatori și artiștii interpreți, este apogeul după atât de multă muncă și efort. Pentru spectatori, este pură magie."

Prim-ministru: "Shen Yun îmbogățește comunitățile noastre"

Prim-ministrul Justin Trudeau și scrisoarea sa


Prim-ministrul Justin Trudeau a scris: "În fiecare an, Shen Yun îmbogățește comunitățile noastre, prezentând istoria, cultura și arta chineză cu har și eleganță. Sunt sigur că toți spectatorii vor fi inspirați și bine dispuşi de acest spectacol magnific de muzică și dans tradițional chinezesc.

"Aș dori să mulțumesc Asociației Falun Dafa din Canada pentru a fi adus Shen Yun din nou în țara noastră. Puteți fi mândri de eforturile dvs. de a împărtăși tradițiile chinezești canadienilor din toate mediile."

Lider al opoziției: Turneul 2018 "va continua să inspire și să încânte"

Andrew Scheer, lider al opoziției oficiale, și scrisoarea sa


Liderul opoziției Andrew Scheer a scris: "Am fost încântat să aflu că această producție de clasă mondială, prezentând frumusețea și splendoarea muzicii și dansului clasic chinezesc, va vizita opt orașe canadiene. Sărbătorind tradițiile culturale antice, virtuțile atemporale și demnitatea umană, Shen Yun a găsit o audiență receptivă în societatea pașnică și pluralistă a Canadei. Știu că spectacolul din acest an va continua să inspire și să bucure prin măreția și harul său.

"În numele colegilor mei din Opoziția oficială a Canadei, îi felicit pe organizatori și pe sponsori pentru aducerea acestui spectacol extraordinar orașelor din întreaga țară. Vă rog să acceptați cele mai bune urări pentru spectacole de neuitat."

Liderul Partidului Verde felicită "frumusețea expresiei culturale"

Elizabeth May, liderul Partidului Verde, și scrisoarea sa


Liderul Partidului Verde, Elizabeth May, a scris: "Shen Yun a fost sărbătorită în întreaga lume pentru reprezentarea sa uluitoare a 5000 de ani de cultură chineză.

"Frumusețea expresiei culturale ne aduce pe toți împreună în aprecierea diversității noastre. Suntem o națiune a multor oameni, iar prin expresia artei suntem împreună ca unul.

"Vreau să felicit distribuția și echipa pentru acest eveniment special și vă doresc să vă bucurați de succes pe parcursul turneului din 2018".

Programul turneului din Canada

Shen Yun va evolua în următoarele orașe canadiene:

Ottawa: 28 - 30 decembrie 2017

Toronto: 3 - 7 ianuarie 2018

Montreal: 11-14 ianuarie 2018

Quebec: 16-17 ianuarie 2018

Mississauga: 19-23 ianuarie 2018

Hamilton: 25-26 ianuarie 2018

Kitchener-Waterloo: 27-28 ianuarie 2018

Vancouver: 23 - 25 martie 2018


Chinese version available

CATEGORY: Shen Yun Performing Arts

RELATED ARTICLES

Puteţi tipări la imprimantă şi puteţi transmite toate articolele publicate pe Clearharmony, dar vă rugăm să menţionaţi sursa.